Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Co bylo

Co už máme všechno za sebou ??

 

http://junakrovensko.rajce.idnes.cz/ (Fotogalerie)

Turnaj ve vybíjené

Velikonoční dílna

Učíme se plést a háčkovat!

Výprava berušek do Olomouce

 

Karneval,Karneval!

V neděli 8.2. jako každoročně naše středisko pořádalo Dětský karneval. I přes řádění chřipky příslo 73 dětí ! A musím říct, že letos se karneval opravdu vydařil! Moderátorské schopnosti naší Marse, spoustu her, diskotéka pro děti,nebo vynález střediska Rovensko: VRŠKOMAT! A to není zdaleka vše, nesmíme zapomenout ani na soutěž pro tatínky vypij fruko a sněz párak (na čas, samozřejmě). 

Turnaj v deskových hrách

Když jsou prázdniny, na schůzky nás přijde málo.. Tak to tentokrát vůbec neplatilo! Sešlo se nás spoustu a zahráli jsme si nejrůznější možné i nemožné deskové hry. I přes napínavé a rivalské souboje jsme si odpoledně v přátelském duchu moc užili :)

Tříkrálová sbírka

Letos se opět členové našeho střediska zapojili do tříkrálové sbírky. Podívejte se jak to našim králům/královnám slušelo.

Besídka

V neděli 21.12. jsme se sešli na střediskové vánoční besídce. Letos jsme se rozhodli, že nebudeme hrát scénky pro rodiče, ale že si uděláme jen malou besédku. Každý jsme přinesli nějaké cukroví na ochutnávku, hráli jsme hry, zpívali,prohlíželi fotky, vzpomínali a vyprávěli si, co jsme všechno za ten rok společně zažili. Také jsme krájeli jablíčka a pouštěli svíčky po vodě. Nakonec jsme vyráběli andílky s přáním, popřáli si krásné Vánoce a šli jsme domů.

Předvánoční dílna

Letos jsme jako vždy v předvánoční čas připravili pro všechny z naší vesnice vyráběcí dílnu, kde si každý mohl něco hezkého vyrobit. Sice jako tradičně přišli hlavně děti a rodiče ze skautu, ale i tak nás byla spousta, že jsme se skoro nevešli do místnosti. Vyrábělo se  hned několik věcí: andílci na stromeček, vánoční záložky, magnetky, zdobily se perníčky a vyráběly se svíčky. Vyrábění mělo velkou návštěvnost a úspěch:)

Vánoční pečení a jarmark

Posledních několik družinových schůzek jsme strávili přípravou na Vánoce. Pekli jsme cukroví, vyráběli spoustu ozdob, které jsme potom prodávali na jarmarku při zpívání dětí ze školy a školky. I když bylo škaredé počasí, spoustu jsme toho prodali a za penízky si pořídíme nějakou drobnost na vyzdobení klubovny.

Drakiáda

Mlhavo, zataženo, zima.. Dneska na tu drakiádu nikdo nepřijde.Sotva jsme to dořekli a už se objevily první děti, které se na drakiádu i v takovém nečase těšily. Takže drakiáda, přece jen byla. A jaká! Suprová! Sice se muselo trošku běhat, ale dráčci přece jen vylétli. Potom nás čekalo hodnocení, nejhezčí,nejmenší drak, vozembouch ( nejvíce adeptů na vítězství bylo v této kategorii),předávání cen, památeční medaile. Spousta soutěží i pro rodiče,teplý čaj, špekáček, dobroty, prostě kdo nepřišel o mnoho přišel!                                                                                                         

 

Putování s kouzelnou lucernou

V pátek 24.10. čekala družinu Vyder netradiční schůzka. O půl šesté, když všichni už chodili domů, venku už skoro tma a oni teprve přicházeli ke klubovně, v rukou vyrobené lucerničky.Čekala je totiž večerní hra po Rovensku. Po trase je doprovázel příběh z knihy Kouzelná Lucerna a jejich úkolem bylo hledat pokračování příběhu, sbírat samolepky lucerniček a nakonec tu kouzelnou lucernu, o které příběh vypráví,nalézt.  Tak jsme se vydali na cestu, za chvilku nás kromě zimy obklopila i tma, takže jsme opravdu vypadaly jako světlušky, protože z nás byla vidět jen malá světélka.Nakonec jsme však kouzelnou lucernu nalezli - krásně zářila v temné klubovně. A čím byla tak kouzelná? Nadělila nám spoustu dalších věcí, se kterými můžeme na schůzce pracovat!                                                                             

 

Schůzka s vyráběním

Na páteční schůzce nás čekalo spoustu práce, blíží se nám totiž drakiáda, tak jsme vyráběli vlastní dráčky a družina Vyder si vyrobila z krabičky od mazacího sýra krásné lampiony, které budou potřebovat na večerní hru. Podívejte se, jak se nám tvoření dařilo!

 

 

 

 

Běh pro Afriku Ruda nad Moravou

13. září brzy ráno jsme vyrazily autobusem z Rovenska na zábřežské nádraží, kde jsme přestoupily na vlak a huráá směr Ruda! Konal se zde totiž speciální závod nazvaný Běh pro Afriku, kde každý kdo uběhl nějaký okruh měl šanci přispět na školu v Africe.Naše účast nebyla moc velká, ale o to více se vydařila. Kromě toho, že jsme každá uběhla tři okruhy měřící 2 km a vidělali tak pro Afriku nějaké penízky, jsme si vyzkoušely všechen doprovodný program-minigolf, skákací boty, koloběžky, chůzy po laně a projely jsme se i na vozítkách, jaké mají třeba policisté. Jako odměnu jsme dostaly super placky na batoh a ani se nám nechtělo domů,hlavně Eliška s Kačkou by pořád běhaly :)

Náborová schůzka pro veřejnost 

V neděli 21. září jsme připravili několik stanovišť a aktivit s ukázkou naší činnosti. Kdokoliv se mohl přijít podívat na nástěnky,na spoustu fotek z činnosti, vyzkoušet si šifrování,první pomoc, poznávání přírody, skupinové hry nebo si vyrobit  svícínek. Akce byla primárně zaměřena jako náborová a pro širokou věřejnost, ale zúčastnili se i členové našeho střediska s rodiči a družina Berušek pomáhala na stanovištích. Poté, co jsme si opekli a nadlábli se buchet byla akce u konce.

 

 

 

Zahajovací schůzka

V pátek 13. září jsme se po letních prázdninách a hlavně po táboře sešli opět v naší klubovně, abychom společně zahájili další skautský rok.  Sešli jsme se v kroji, řekli si pokřiky, zazpívali skautskou hymnu, dozvěděli jsme se, co nás všechno tento rok čeká a potom jsme hráli velkou putovací hru na základě dopisu od A.B. Svojsíka. Poslal nám dopis a my jsme museli společně plnit úkoly a potom jsme dostali mapu, kam jsme měli za úkol dojít.

 

 

TOPlist